4 üléses egyéni konzultáció serdülők (olykor fiatal felnőttek) részére
A serdülőkorú fiatal a múltban átélt, elszenvedett, de a jelenben is élő bánatát, szüleihez fűződő kettősséggel (ambivalenciával) átszőtt érzéseit, konfliktusait, veszteségeit, kortárskapcsolati problémáit szeretné helyrerakni.
A hozzám forduló fiatallal végzett konzultáció során arra törekszünk, hogy a kliens megértsen valamit nehézségei belső okáról, rátaláljon néhány számára fontos összefüggésre, magyarázatra.
A közös munka során megélt élmények és a megértési modell birtokában a későbbiekben felmerülő nehézségeivel önmaga is megküzdhessen.
(Maga a módszer a londoni Tavistock Klinika Serdülő részlegén kidolgozott fókuszált pszichológiai eljárás.)
Bővebben >>
Egyéni konzultáció serdülők szülei részére
A serdülőkorú fiatal a család korábbi viszonylagos egyensúlyi állapotát alapjaiban rengeti meg.
A serdülőkorú fiatal a család korábbi viszonylagos egyensúlyi állapotát alapjaiban rengeti meg. A szülők számára felajánlható 4 üléses pszichológiai konzultáció célja, segíteni a szülőket abban, hogyan hagyhat időt és „helyet” gyermekének abban, hogy (küzdelem árán ugyan, de) rátaláljon saját megoldási módjaira, melyekkel a szüleiről való leválás során mintegy „felszabadíthatja önmagát”.
Bővebben >>
Pár konzultáció, párterápia, családterápia
Párkapcsolatunkban számos bonyodalom, néha már kibogozhatatlannak tűnő gubanc keletkezhet. Ezek hátterében igen gyakran gyermekkori (idealizálált) szülői mintázataink munkálkodnak. A párkapcsolat mindkét fél számára elégedettséget hozó fejlődését gyakran megakadályozó lelki tényezők:
- Újra meg újra felbukkanó nyomasztó és megoldatlannak érzett (tudattalan) konfliktusaink
- Tudattalanul követett visszatérő kapcsolati fordulatok, forgatókönyvek, játszmák
- A „harmadik” személy megjelenésének (akár eltávolító, akár egymás felé mozdító) ereje
- A szerelmi kapcsolattal való eltérő elégedettség.
A párkonzultáció/párterápia során egy kollégámmal, és/vagy szupervízió segítségével dolgozom. A családterápiás üléseken minden esetben ketten várjuk a jelentkezőket.
Bővebben >>
Autogén tréning
A pszichológusok és orvosok által napjainkban használt legnépszerűbb relaxációs módszereknek egyike. Nincs sem ezoterikus, sem misztikus szinezete, tudományos eszközökkel kutatott és sokat publikált eljárás.
Az autogén tréning 8-10 hétig zajló tanulási szakaszában egyre jobban megismerjük testi jelzéseinket, és velük egyetemben önmagunkat is! A testi és érzelmi tudatosságunk szintjének növekedése mellett, gyarapszik az önismeretünk. A testi-lelki önszabályozó mechanizmusok beindulásával fokozódik a mindennapi stresszhatásokkal (és ezáltal a betegségekkel) szembeni ellenállásunk. A módszer elsajátítását követően, külső segítség nélkül is tudjuk használni bárhol, bármikor.
Ajánlani tudom azoknak, akik szeretnének:
- elmélyülni önismeretükben,
- nem érzik jól magukat a testükben,
- pszichoszomatikus panaszaik vannak,
-szeretnének elsajátítani a mindennapjaikban jól használható relaxációs technikát.
Bővebben >>
Mozgás- és táncterápia
A tánc a legősibb gyógyító művészetek egyike, helyre billenti test és lélek megbomlott harmóniáját. A mozgás- és táncterápia módszerének sajátossága, hogy olyan élmény- és személyiségtartományokat képes elérni és kezelni, melyek szóbeli feldolgozással nem vagy csak nehezen érinthetőek.
A mozgás-és táncterápia során megélhetjük saját testünkkel való kapcsolatunkat, ezek kíséretében találkozhatunk saját érzéseinkkel, múltunkkal és jelenünkkel. Az önismereti fókuszú mozgás- és táncterápiában a mozdulatainkkal való kapcsolatunk mélyebb megismerése során újraszervezhetjük saját testünkhöz való viszonyunkat, térben és időben megélhetjük saját magunkhoz és másokhoz fűződő kapcsolatainkat. Átélhetjük a távolságot és közelséget, az intimitást, a hasonlóságokat és különbségeket.
A mozgás és táncterápia nem tánctanfolyam, így nem szükséges hozzá tánctudás és előképzettség!
Ki mindenkinek ajánlom?
- akik úgy érzik, hogy már eleget beszéltek, de mégsem változott semmi
- utakat keresnek meglévő, vagy jövendőbeli kapcsolataikhoz
- akik kíváncsiak magukra és másokra
- akik élvezik a mozgást
- azoknak is akik kifejezetten nincsenek kibékülni saját testükkel és mozgásukkal
- akik szeretnek játszani, nyitottak új élményekre
- akiknek szóban nehezen feltehető kérdéseik vannak
- új szemszögből szeretnék bővíteni önismeretüket
- akik eddig csak hallottak/olvastak a mozgás- és táncterápiáról, és szeretnék kipróbálni.
Amennyiben szívesen csatlakozna egy közeljövőben induló csoporthoz, kérem jelezze e-mailben: tunde[#]tancterapia.info.
Bővebben >>